Aktualności

Nowa analiza oznaczenia 1,2,4-triazolu

28-08-2019

Udowodniono negatywny wpływ pestycydów na środowisko i zdrowie ludzkie, jednak z drugiej strony rolnictwo nie może obejść się bez nich w codziennych uprawach. Z tego powodu analiza szerokiej gamy pestycydów i ich stałej kontroli jest absolutnie powszechną i nieodzowną praktyką. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest również monitorowanie substancji, które są potencjalnymi zagrożeniami dla środowiska.

1,2,4-triazol jest metabolitem kilku substancji czynnych z grupy pestycydów triazolowych. Grupa pestycydów triazolowych jest jedną z największych i najważniejszych grup pestycydów. Środki grzybobójcze oparte na tych związkach są stosowane w szerokim zakresie upraw, zwłaszcza owoców, warzyw, nasion, orzechów i zbóż. Główne czynniki aktywne tej klasy pestycydów obejmują tebukonazol, epoksykonazol, cyprokonazol, metkonazol, difenokonazol, paklobutrazol i propikonazol. 1,2,4-triazol może być również uwalniany do środowiska, jako produkt uboczny przemysłowej produkcji farmaceutyków lub inhibitorów nitryfikacji.

Monitoring głównych czynników pestycydów triazolowych w próbkach ziemi, wiosna-lato 2019.

Laboratorium ALS Czech Republic w Pradze niedawno opracowało metodę oznaczania tego istotnego metabolitu tj. 1,2,4 – triazolu. Metoda została zatwierdzona w wodzie pitnej, powierzchniowej i gruntowej oraz uzyskała akredytację CIA, ISO / IEC 17025. Znajdziemy go między innymi w pakiecie:

 

 

 

 

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt na adres eucsz.infopl@ALSGlobal.com lub pod numerem (33) 853 00 18.